USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Comfort Inn Los Cabos Cabo San Lucas Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Comfort Inn Los Cabos

ex. Estancia Real

Avanceret Booking
2026-09-26
2026-09-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Apartment photo stub
1

Comfort Inn Los Cabos 3*

 Aktiviteter

Golfbane

 Mad/Drikke

Restaurant

Snackbar ved poolen

 Morgenmad

Kontinental morgenmad


Comfort Inn Los Cabos Cabo San Lucas ligger 2 km fra Isla Cerro la Bufadora og byder gæster på 24 timers security og en restaurant. Denne hotel er mindre end 2 km fra Cabo San Lucas Naturhistorisk Museum.

Stedet er 2 km fra bycentrum og lige ved Boulevard Paseo de la Marina. Det tager cirka 25 minutter at komme til Plaza Bonita Mall til fods. Ruta del desierto busstoppestedet ligger 200 meter fra hotellet.

En kontinental serveres hver morgen. Gæster kan prøve mexicanske retter på Los Tres Gallos, som er placeret 50 meter fra stedet.

  • Lokale seværdigheder
  • Las Varitas
    1,2 km
  • Aqua World Cabo
    550 m
  • Tio Sports
    750 m
  • Catholic church arenal
    1,3 km
  • Ivan Guaderrama Gift Shop
    1,3 km
  • Camino Viejo a San Jose
    450 m
  • Hacienda
    1,2 km
  • Marina Cabo San Lucas
    1,2 km
  • Lufthavne
  • San Jose Cabo Lufthavn
    44 km

På hotellet

General

  • Parkering
  • 24 timers vagtservice
  • Gavebutik/Aviskiosk

Måltider og drinks

  • Kontinental morgenmad
  • Restaurant
  • Snackbar ved poolen

Aktiviteter og afslapning

  • Fritids-/ TV værelset
  • Golfbane

Services

  • Biludlejning
  • Portier

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 11:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tillades maksimum 1 barnesenge på et værelse.

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det Comfort Inn Los Cabos?

    Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra det Comfort Inn Los Cabos.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i det 3-stjernede Comfort Inn Los Cabos?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på det 3-stjernede Comfort Inn Los Cabos er 85$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • ❓

    Tilbyder et Comfort Inn Los Cabos gratis internet?

    Ja, på et Comfort Inn Los Cabos tilbydes højhastigheds internetadgang gratis.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-26
2026-09-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Comfort Inn Los Cabos, Mexico

Leona Vicario S/N, Cabo San Lucas, Mexico

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © cabosanlucas-besthotels.com

All rights reserved